لطفا چند لحظه صبر کنید .

مناسبت روز
انتخابات
مناسبت سال
مهار تورم و رشد تولید
آمار سایت
  • آنلاین : 11
  • امروز : 293
  • دیروز : 256
  • این ماه : 549
  • ماه گذشته : 6585
  • بازدید کل : 619027
نظرسنجی
تعداد آراء : 41
به خدمات ارائه شده توسط مدیریت امور عشایر در سال 1401 چه امتیازی می دهید؟
تاریخ درج: 1402/10/7    /  شماره خبر: 856   /  تعداد نظرات: 0
 ارسال به دیگران        چاپ خبر
   

روابط عمومی

اصلاح داده ها و ثبت نام عشایر جامانده از سرشماری

سامانۀ مدیریت اطلاعات آمار جمعیت عشایر کوچنده کشور برای اصلاح داده های پیشین و ثبت نام عشایر جامانده از سرشماری بازگشایی می شود.
 

 به گزارش روابط عمومی مدیریت امورعشایر استان بوشهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امورعشایر ایران، سامانۀ مدیریت اطلاعات آماری سازمان امور عشایر ایران برای آخرین بار به منظور بروزرسانی و ثبت دقیق مشخصات عشایر کوچنده کشور بازگشایی و امکان اصلاح داده های آماری پیشین برای امور عشایر استان ها در زمان تعیین شده فراهم می شود.

در مکاتبه معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران با امور عشایر استانها، بر رفع نواقص اطلاعات خانوارهای عشایری استان در سامانه فوق در زمان مقرر که تا 7 دی ماه سال جاری تعیین شده، تاکید گردیده است.

در این نامه، ثبت خانوارهای عشایری جامانده از سرشماری در سامانه فوق نیز از 9 تا 12 دی ماه تعیین و اعلام شده است.

همچنین اشاره شده است که پس از ثبت مشخصات و اصلاحات انجام شده، سازمان امور عشایر ایران در 16 دی ماه اطلاعات تکمیل شده را برای صحت سنجی و نهایی شدن آمار جمعیت عشایری کشور، به مرکز آمار ایران ارسال می نماید.

نخستین سامانهٔ ثبت اطلاعات خانوارهای عشایری کوچنده کشور، با همکاری مرکز آمار ایران و سازمان امور عشایر ایران، در زمستان ۱۳۹۷ طراحی، و ثبت اطلاعات خانوارهای عشایر کوچنده در محل قشلاق از طریق تعاونی‌های عشایری تا خرداد ۱۳۹۸ انجام شد. پس از دریافت داده‌ها، در سال ۱۳۹۹ با اتصال سامانهٔ مدیریت اطلاعات آماری سازمان امور عشایر ایران و سایر پایگاه‌های اطلاعاتی کشور، مانند سازمان‌های ثبت احوال، هدفمندسازی یارانه‌ها، امور مالیاتی کشور، بیمهٔ سلامت ایران و آخرین سرشماری‌های اجرا شده توسط مرکز آمار ایران، ضمن ایجاد ثبت پایهٔ جمعیت عشایر کوچنده کشور، افزودن سایر ویژگی‌های این خانوارها امکان‌پذیر شد و نتایج اولیهٔ ثبت مذکور در پاییز همان سال منتشر شد. از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز با بروزرسانی داده‌های برخی از استان‌ها و اتصال مجدد به پایگاه‌های اطلاعاتی مورد نظر، امکان استخراج نتایج ثبت پایهٔ جمعیت عشایر کوچندهٔ کشور در سطح شهرستان و به تفکیک محل استقرار قشلاقی و ییلاقی عشایر فراهم گردید.نظرات بینندگان انتشار یافته: 0 در انتظار بررسی: 0فرم ارسال نظرات

نام:
ایمیل:
نظرات:
کد امنیتی:

پیوست ها