لطفا چند لحظه صبر کنید .

مناسبت روز
ش
مناسبت سال
س
آمار سایت
  • آنلاین : 5
  • امروز : 52
  • دیروز : 177
  • این ماه : 6749
  • ماه گذشته : 6098
  • بازدید کل : 647268
نظرسنجی
تعداد آراء : 6
به خدمات ارائه شده توسط مدیریت امور عشایر در سال 1402 چه امتیازی می دهید؟
تاریخ درج: 1402/6/19    /  شماره خبر: 797   /  تعداد نظرات: 0
 ارسال به دیگران        چاپ خبر
   

روابط عمومی

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر: باید نقش عشایر در نظام اقتصادی، فرهنگی و مذهبی ایران تبیین شود

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: باید نقش عشایر در نظام اقتصادی، فرهنگی و مذهبی ایران و در دفاع مقدس و شهدایی که تقدیم نظام کردند، تبیین شود.
 

 به گزارش روابط عمومی مدیریت امورعشایر استان بوشهر به نقل از  خبرگزاری فارس، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر عصر امروز در نشست با مسئول امور عشایر و کارکنان با تأکید بر تخصصی کردن جهاد تبیین از منظر عشایر اظهار داشت: تبیین تفاوت‌های نگاه و اندیشه وخدمات نظام اسلامی با عشایر و رژیم‌های سابق و ظلم و ستمی که بر عشایر رفت، نکته مهمی است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: یکی از فواید و ثمرات این انقلاب خدمت هرچه تمام‌تر به عشایر بود؛ در رژیم‌های سابق به عشایر القاب بد می‌دادند اما امام عزیز عشایر را ولی نعمت ما خواندند. 

نماینده ولی فقیه در بوشهر با بیان اینکه خدمات عشایر در گذشته تحقیر می‌شد اما اکنون این خدمات دیده می‌شود ادامه داد: باید نقش عشایر در نظام اقتصادی، فرهنگی و مذهبی ایران از حیث‌های متفاوت تبیین شود.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: نقش عشایر در ایجاد انقلاب و سایر حرکت‌ها، بعد از آن در خود انقلاب و سپس پس از آن در بعد از انقلاب و در دفاع مقدس و شهدایی که دادند همه باید تبیین شود؛ همچنین نقش عشایر در تمدن‌آفرینی، توسعه، پیشرفت و تولید ناخالص ملی مشخص شود و در آخر کاستی‌ها و کمبودها و نیازهایی که عشایر دارند بیان شود که مسئولین متوجه شوند. 

 

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به مصوب کردن جهاد تبیین در شورای فرهنگی عمومی اظهار کرد: برای حمایت از این همایش باید ابتدا در شورای فرهنگ عمومی مطرح شود ما نیز حمایت و تصویب می‌کنیم؛ در زمان مناسب با سازمان‌های امور عشایر تهران، بخش عشایر سپاه و وزارت گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع دستی هماهنگ باشید تا همه آنها پای کار بیایند تا برنامه‌ای جامع که معرفی‌کننده کارهای انقلاب برای عشایر است تبیین شود. 

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه کشور از نظر بودجه چیزی کم ندارد، به اهمیت مدیریت جذب اعتبارات تأکید کرد و گفت: در این رابطه، برنامه‌ها را با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بررسی و در شورای برنامه‌ریزی از این برنامه‌ها دفاع کنید؛برنامه‌ها شامل بودجه‌های ملی، استانی و شهرستانی باشد برای هر سه یک تیم قوی تشکیل شود و به شهرستان‌ها ابلاغ کنید تا هر کسی سهم خودش را بدهد.

مسئول امور عشایر در این نشست با حمایت از قرارگاه جهاد تبیین گفت: تلاش می‌شود در سال جاری، علاوه بر رخدادهای روز ملی روستا و عشایر در ۱۵ مهر و آیین استقبال از ورود عشایر به استان بوشهر، این همایش نیز در دستور کار قرار گیرn.

تصاویر پیوستنظرات بینندگان انتشار یافته: 0 در انتظار بررسی: 0فرم ارسال نظرات

نام:
ایمیل:
نظرات:
کد امنیتی:

پیوست ها

4
3
2
1