لطفا چند لحظه صبر کنید .

مناسبت روز
محرم
مناسبت سال
شعار سال
آمار سایت
  • آنلاین : 2
  • امروز : 72
  • دیروز : 70
  • این ماه : 2302
  • ماه گذشته : 3779
  • بازدید کل : 513309
نظرسنجی
تعداد آراء : 5
به خدمات ارائه شده توسط مدیریت امور عشایر در سال 1400 چه امتیازی می دهید؟
تاریخ درج: 1400/8/11    /  شماره خبر: 609   /  تعداد نظرات: 0
 ارسال به دیگران        چاپ خبر
   

روابط عمومی

دوره آموزش ملی عشایروپدافند غیرعامل و مدیریت بحران، به میزبانی استان بوشهر برگزار شد.

مدیر امور عشایر استان بوشهر گفت: عشایر، خود یک نمونه واقعی از پدافندغیرعامل و عامل افزایش امنیت ملی است.
 

 به گزارش روابط عمومی مدیریت امور عشایراستان بوشهر، دوره آموزش ملی "عشایر و پدافند غیرعامل و مدیریت بحران" ویژه مسئولین و کارشناسان پدافندغیرعامل ادارات امور عشایر کشور10و11آبان ماه به میزبانی مدیریت امور عشایر استان بوشهرو مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی این استان برگزار شد.

مدیر امورعشایر استان بوشهر در این وبینار آموزشی اظهار داشت: خود عشایر یک نمونه واقعی از پدافندغیرعامل و عامل افزایش امنیت ملی هستند که با حضورو استقرار دربیش از 15هزار نقطه جغرافیایی وسکونت گاهیدر مناطق مرزی دور افتاده کارصیانت و حفاظت ازمرزها را بدون دریافت وجه از دولت را انجام می دهند و در واقع مرزداران بی مزد و منت هستند.

از مهمترین سرفصل های تدریس این دوره آموزشی، کلیات پدافندغیرعامل، مدیریت بحران، پدافند مردم محور، پدافندزیستی و اقتصادی بود که توسط استاد دوره به آن پرداخته شد.

کورش نخعی با بیان اینکه تغیرات صورت گرفته در سبک زندگی عشایرو گذر از مرحله سنتی وآمیخته شدن با جوامع صنعتی و شهری نیازمند تهیه سند ملی جامع پدافند غیرعامل در عشایر را می طلبد.

مدیر گروه پدافند غیرعامل و کاهش خطر بلایا دانشگاه علوم پزشکی بوشهرگفت:تشکیل کارگروه ها و عضویت کارشناسان پدافند غیر عامل ادارات امور عشایروارائه درس آموخته ها و تجربیات ، آسیب شناسی در مورد مکان و نقطه استقرارعشایر، انبارهای ذخیره آرد و علوفه عشایر، منابع ذخیره آب، حمل و نقل دام عشایر، می تواند زمینه های توسعه و تقویت پدافند غیرعامل در عشایررا فراهم ساخته و در تهیه سند ملی پدافندغیرعامل عشایر و پیاده سازی آن کارساز باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 نظرات بینندگان انتشار یافته: 0 در انتظار بررسی: 0فرم ارسال نظرات

نام:
ایمیل:
نظرات:
کد امنیتی:

پیوست ها