لطفا چند لحظه صبر کنید .

مناسبت روز
محرم
مناسبت سال
شعار سال
آمار سایت
  • آنلاین : 12
  • امروز : 102
  • دیروز : 70
  • این ماه : 2332
  • ماه گذشته : 3779
  • بازدید کل : 513339
نظرسنجی
تعداد آراء : 5
به خدمات ارائه شده توسط مدیریت امور عشایر در سال 1400 چه امتیازی می دهید؟
تاریخ درج: 1400/6/27    /  شماره خبر: 603   /  تعداد نظرات: 0
 ارسال به دیگران        چاپ خبر
   

روابط عمومی

ورود دام عشایر به قشلاقات فقط با کارت تردد امکان پذیر است.

ارائه خدمات به عشایر بوشهر فقط با کارت تردد و پلاک کوبی دام مدیر امور عشایر استان بوشهر :ارائه تمامی خدمات به عشایر استان را مشروط به دریافت کارت تردد وپلاک کوبی (هویت گذاری )دام عنوان کرد.
 

 عبدالمحمد امینی زاده با بیان اینکه براساس تقویم کوچ ،تاریخ ورود عشایربه استان  15 آبان است،ولی باتوجه به سردی هوا و کمبود علوفه در ییلاقات ،آغاز سال تحصیلی و بهبود آب و هوایی استان بوشهر،بیش از چهارهزارو 330 خانوار کوچرو عشایر استان به تدریج از مهر ماه ،کوچ پاییزه خود را از مناطق ییلاقی استان های فارس، اصفهان،چهارمحال وبختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد به نقاط مختلف استان بوشهر آغاز می کنند.

مدیر امور عشایر استان بوشهر با اعلام اینکه براساس قانون مبارزه با کالا وارز، تردد دام بدون شناسه و کارت تردد، قاچاق محسوب می شود وتردد دام در ایل راه ها ،جاده ها و مبادی ورودی استان ، منوط به ارائه کارت تردد دام است، افزود: از 30 مهرماه ارائه هر گونه خدمات و توزیع آرد، نهاده های دامی،آبرسانی سیار، تسهیلات و خدمات پشتیبانی به عشایربوشهر در قشلاقات ،مشروط به دریافت کارت تردد و هویت گذاری دام است.

امینی زاده افزود: هزینه ثبت نام و صدور کارت تردد 40هزار تومان و پلاک گذاری هر راس دام سبک 4هزار تومان می باشد که توسط شرکت های تعاونی عشایری استان در حال انجام می باشد.

وی گفت:تاکنون 1826نفر از عشایر استان بوشهر نسبت به دریافت کارت تردد اقدام و 129هزارو535راس دام سبک سبک خود را پلاک کوبی کرده اند.

 نظرات بینندگان انتشار یافته: 0 در انتظار بررسی: 0فرم ارسال نظرات

نام:
ایمیل:
نظرات:
کد امنیتی:

پیوست ها